• W Egipcie faraonów

          31.05.2023

          Na lekcji historii uczniowie po raz kolejny mieli okazję do spotkania z wydrukami 3D. Tym razem zajęcia dotyczyły Egiptu. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się: kim był faraon,  dlaczego przed faraonem trzeba było padać na twarz, o czym decydował faraon, czym były piramidy, jak wyglądały hieroglify a nawet podjęli próbę pisania pismem starożytnych Egipcjan. Po ćwiczeniach posługiwania się hieroglifami nauczyciel uświadomił dzieciom , dlaczego powstało pismo i jak trudna to była umiejętność posługiwania się pismem starożytnych Egipcjan.

        • Na zamku średniowiecznym

          31.05.2023

          Podczas lekcji historii uczniowie przenieśli się w czasie. Celem podróży były średniowieczne zamki. Uczniowie podczas zajęć:  zapoznali się z warunkami życia na zamku średniowiecznym, ćwiczyli umiejętności współpracy w grupie, komunikowania się, doskonalili umiejętności analizy i interpretacji materiału ilustracyjnego oraz makiet wydrukowanych na szkolnej drukarce 3d. Oglądając zamki uczestnicy zajęć opisywali wygląd zamków rycerskich i omówili ich funkcje, opisywali miejsca w których były budowane zamki, wskazywali elementy obronne.

        • Figury i kąty

          23.05.2023

          Klasa 3b utrwalała za pomocą zestawu Geolegs - badam figury i kąty, informacje na temat figur geometrycznych oraz kątów - ostrych, prostych i rozwartych. Uczniowie tworzyli figury o określonym rodzaju kątów, wyszukiwali i nazywali kąty figur, a także wykonywali zadania dotyczące obwód figur geometrycznych.

        • Zajęcia z rewalidacji

          23.05.2023

          Zajęcia z rewalidacji:

          -  ćwiczyliśmy doskonalenie procesów poznawczych i logicznego myślenia,

          - uczyliśmy się rozumieć innych.

          Na zajęciach wykorzystaliśmy pomoce dydaktyczne wydrukowane na drukarce 3D w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

        • Zajęcia rozwijające sferę społeczną

          23.05.2023

          Czy zajęcia rozwijające sferę społeczną zawsze muszą wyglądać tak samo? Oczywiście, że nie! Panie wraz ze swoimi uczniami połączyły siły. Chłopcy bardzo chętnie wspólnie angażowali się w zadania. Wykorzystywali przy tym wieżę z drukarki 3d. Na zmianę wymyślali nowe zasady rozwijając swoją kreatywność oraz używając wieży i kostki. Pomysły były przeróżne i zaskakujące nawet same nauczycielki! Podczas tej lekcji chłopcy uczyli się zdrowej rywalizacji oraz współdziałania. Byli bardzo zadowoleni z takiej formy  zajęć.

        • Kompetencje emocjonalno- społeczne

          23.05.2023

          Zajęcia z wykorzystaniem gry planszowej, kart oraz kostki i wieży z naszej drukarki 3d. Podczas tej lekcji Mateusz rozwija swoje kompetencje emocjonalno- społeczne. Dodatkowo sam chętnie wprowadza zasady  gry, wykorzystując swoją kreatywność i wieżę. Chłopiec chętnie korzystał z wydrukowanej nowości. Sprawiało mu to ogromną radość i dawało większą motywację do pracy.

        • Kompetencje emocjonalne

          23.05.2023

          Zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalne nie muszą być nudne. Uczeń za pomocą buziek wydrukowanych w drukarce 3d chętnie i z dużym zaangażowaniem podejmuje zadania. Rozpoznaje i odwzorowuje emocje związane z różnymi sytuacjami. Jest to szczególnie  dobra metoda na omawianie trudnych i niezrozumiałych uczuć pojawiających się w życiu każdego młodego i dojrzewającego człowieka.

        • Gady i płazy- zwierzęta szczególnie zagrożone

          23.05.2023

          Uczniowie klas 3a w trakcie edukacji przyrodniczej zgłębiali temat: Gady i płazy- zwierzęta szczególnie zagrożone. Na zajęciach poznali środowisko ich życia  i cechy charakterystyczne dla poszczególnych grup zwierząt. Dzięki modelom w programie Corinth3D (Laboratoria Przyszłości) uczniowie obejrzeli dokładnie budowę salamandry, żółwia i żaby. Został omówiony i pokazany cykl rozwojowy żaby. Podsumowaniem tematu przyrodniczego  była lekcja plastyki. W  trakcie, której każdy uczeń wykonał wybranego płaza lub gada.

        • Obwody

          23.05.2023

          Na zajęciach z edukacji matematycznej klasa 3a miała okazję zbudować z klocków (Laboratoria Przyszłości) kolorowe figury geometryczne. Następnie za pomocą metrówki mierzyliśmy długość boków wielokątów i obliczaliśmy obwody figur.

        • Ułamki zwykłe

          23.05.2023

          Pod koniec maja klasa 4 c na zajęciach z matematyki utrwalała zagadnienia związane z ułamkami zwykłymi. Klasa pracowała w parach, gdzie każda grupa dostała tajemnicze zestawy. W pudełku znajdował się zestaw magnetycznych kół i listew ułamkowych. Dzięki tym pomocom zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości czwartoklasiści mogli bawić się i utrwalać zagadnienia ułamków (od porównywania różnych ułamków ze sobą, przez skracanie i rozszerzanie ułamków, aż po dodawanie i odejmowanie ułamków).

        • Przygoda z ułamkami

          23.05.2023

          Świetna zabawa przy porównywaniu i dodawaniu ułamków zwykłych z klasą 4a. Do lekcji wykorzystano zestawy różnokolorowych elementów na magnesach. Elementy te umożliwiają budowanie układów ułatwiających wprowadzenie podstawowych pojęć matematycznych, przeznaczone są do nauki o ułamkach, materiały zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

        • Iluzje optyczne – jak daje się oszukać nasz mózg

          17.05.2023

          Uczniowie klas 4 uczestniczyli w lekcji  dotyczącej iluzji optycznych. Najpierw uczniowie obejrzeli krótki film o tym jak działa ludzki mózg, potem obejrzeliśmy ten skomplikowany organ w formie modelu 3d. Taką możliwość mieliśmy dzięki programowi Corinth3D, zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Następnie p. Basia zaprezentowała nam książkę „Złudzenia optyczne” jako dowód na to, że nasz mózg daje się oszukać wykorzystując takie proste narzędzia jak obrazki w książce. Na zakończenie lekcji uczniowie w edytorze grafiki wykonali „złudzenie ściany kawiarni”.

        • Spór o zamek

          17.05.2023

          16.05.23 roku w klasie 7a odbyła się lekcja Spór o zamek-" Zemsta" w ramach Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie kreatywnie pracowali z wydrukowanym zamkiem. Dzięki temu omówiliśmy genezę powstania utworu Aleksandra Fredry i odtworzyliśmy na kartkach słynny zamek z komedii.

        • „Kochajmy pszczoły”

          17.05.2023

          Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy we wtorek 16 maja gościliśmy w naszej bibliotece panią Agnieszkę, miłośniczkę pszczół i przyrody. Pani Agnieszka poprowadziła warsztaty przyrodnicze „Kochajmy pszczoły”  o wakacyjnej tematyce "Wiosną i latem, bezpiecznie z owadami". Na koniec spotkania młodsi uczniowie wykonywali pamiątkowe świeczki, a starsi malowali bawełniane torby z motywami roślinnymi. Celem warsztatów przyrodniczych było kształtowanie proekologicznej postawy, dzieci i młodzieży, zwiększanie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysławianie jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami.

        • Fraktale

          17.05.2023

          Klasy 8 na lekcjach informatyki zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi fraktali. Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez nauczyciela, z której dowiedzieli się co to są fraktale, jak powstają, gdzie w przyrodzie można spotkać fraktale, itp . Korzystając w nowoczesnej technologii jaką są okulary VR zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości obejrzeliśmy te skomplikowane struktury w trójwmiarze. Następnie korzystając z programu Scratch uczniowie sami rysowali swój pierwszy fraktal czyli drzewo binarne. A to jeszcze nie koniec naszej przygody z fraktalami.

        • Lekcja geometrii

          16.05.2023

          Na lekcji matematyki w klasie 5c z p. Agnieszką Lindenau w ramach projektu Laboratoria Przyszłości uczniowie utrwalili umiejętności  rozpoznawania kątów ostrych, prostych, rozwartych, półpełnych i pełnych oraz utrwalili umiejętności rozpoznawania kątów przyległych, wierzchołkowych i obliczania ich miar.
          Pomoce wykorzystaliśmy również do obliczeń zegarowych. Ustawialiśmy podane godziny na zegarze, rozpisaliśmy rozkład jazdy autobusów świetnie się przy tym bawiąc.

        • Życie w średniowiecznym zamku

          16.05.2023

          9 maja 2023r. w klasie 6b odbyła się lekcja historii w ramach projektu laboratoria przyszłości. Tematem było zajęć było życie w średniowiecznym zamku Uczniowie zaznajomili się z budową zamku wieków średnich wydrukowanego w technologii 3D. Następnie wykonali szereg interaktywnych ćwiczeń. Zajęcia były bardzo interesujące i swoją formą wykraczały poza utarte schematy dydaktyczne.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.